Home
People Search Help About Donate
Ads Articles Chat Events Files Ideas Groups News Photos Polls More
 
Description

Kızlarla sesli ve görüntülü konuşmak için kurulmuş sohbet platformudur. Çoğunluk kızların oluşturduğu görüntülü sohbet odalarını deneyiniz.

İnternetten Nasıl Sesli Konuşulur?
kızlarla-goruntulu-sohbet

İnternette Zorluk Kavramını Ele Almak

Yeni nesil iletişim organı internet, kolaylıkların bir arada olduğu platform olarak gösterilse de, çeşitli zorlukları da beraberinde getiren bir ortam. Gerek klavye kullanımı, akıllı telefonlardaki incelikler, birbirine atanan onay sistemleri, sohbet içerisindeki yazım kuralları insanları kolaylıktan çok zorladığı için internetten uzaklaştırmak. 50 yaş üzeri insanlarımızın bu geliş ayak uydurması zor gözükse, özlerinde yatan disiplin anlayışıyla platformu daha düzgün kullanma eğilimleri vardır. Y kuşağı bu teknolojiyle büyüdüğünden bundan etkilenmiyor gibi gözükse de, yozlaşmış bir dille karşı kalmaktalar.

İnternet Dilimizi Yozlaştırıyor Mu?
İnternet, Türkçe’nin yozlaşmasına yol açmakta. Kolaylık olarak gözüken kelime kısaltma veya değiştirme işlemi, işi zorlaştıran aslında. Whatsapp, Facebook Messenger gibi dünyaca kullanılan yazışma uygulamaları bile, sesli görüşmeye destek vermektedir. Hem kolaylık, hem tıslanabilirdik, yapaylıktan biraz olsun çıkma fikri; insanların sanaldan gerçekliğe dönmesine yardımcı bulunmaktadır.

İnternette Sesli Görüşmenin Önemi Nedir?
Akıllı telefonların bile klavye kısmına yerleştirilen mikrofon ile sesli konuşmanın yazıya döküldüğü bir ortam yaratmak; internetin zorluklarını kolaylığa çevirmeye iyi birektir. Sanal gerçekliği yaratan bu ortam, daha fazla insana hitap edebilmektedir. Kitap okuma oranının çok düşük olduğu ülkemizde sesli görüşmeler, kitap seslendirmeleri, yazıdan uzak muhabbet edebilmek daha cazip gözükmektedir. Dijital tabanlı şirket bile artık internet üzerinden sesli ve görüntülü görüşme yoluyla iş başvurusu kabul etmektedir.
Dünya her ne kadar sanal gözükse de, özünde herkes gerçekten yana gözüküyor. Bu gibi gelişmeler internetin yaşantımıza kolay adapte olması ve hayatımızın onun alanında olması için gerekli.
Skype, Viber, Whatsapp, Facebook Messenger gibi uygulamalardan rahatlıkla sesli görüşme yapılabileceği gibi, görüntülü konuşma yapmakta mümkün olmaktadır.

Facebook Sohbette Yeni Gelen Çıkartmalar
Facebook aktif boyutta büyük bir sayıya ulaşmış durumda. Bu iddiasını mesajlaşma servisi olarak da devam ettiriyor. Önceden sıradan bir sohbet uygulaması olan Facebook Messenger, gittikçe büyümeye devam ediyor. Facebook ’tan bağımsız, son derece yeterli ve birçok özelliğe sahip bir program olarak dikkat çekiyor. Dünya genelinde 800 milyona yaklaşan aktif kullanıcı sayısıyla bütün dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından bir tanesi haline gelmiş durumda. Servisin yer alan “çıkartma” ile birlikte oldukça ilgi görüyor. Binlerce faklı çıkartma seçeneği var ve hepsi tamamen ücretsiz olarak sunulmakta.

Messenger’ın, yeni geliştirildiği bu özellik sayesinde yazışmalara gif ve etiket eklemek kolaylaşıyor. Facebook üzerinden bir fotoğraf yüklenmek istendi zaman içinde yer alan yeni bir çıkartma simgesi yer alıyor. Sohbet duruma uygun bir gif ya da çıkartma seçip yollanabiliyor. Aktif hale getirilmiş bu özellik sayesinde keyifli ve eğlenceli hale getirilmiş oluyor. Özel mesajlarda kullanılan bu özellik artık yorumların altında da kullanılabilecek. Arkadaş durumlarının altına bu sayede istenilen çıkartmalı olarak yollanabilecek.

İlk olarak Kanada’da denenen bu özellik sayesinde, sanal klavyede yazılan bölümın yanında bir arama ikonu bulunuyor. Bu ikona tıklandığında yazılan kelimelere uygun etiket 'lar sıralanacak. Kısaca yazmak istediğiniz etiket'ı arama bölümüne ulaşmak anahtar kelimeler sayesinde bunun sonuca ulaşacaksınız. Geniş bir çıkartma yelpazesine sahip olan messenger 'a hem web hem de mobil sohbet odaları üzerinden ücretsiz olarak indirip kullanabilirsiniz. Sadece yeterli boyuta girip, doldurulması yeterli olacaktı.

İOS ve Android telefonlardaki facebook ve messenger uygulamalarına hareket getiren sticker'lar şuan için kullanıcılarına ücretsiz olarak sunuluyor. Aktif olarak kullanılan etiket paketlerini sıralayabiliriz. Pusheen, Beast, First Mate, Meep, Bun, Happy- Go- Lucky, Napoli, Pickly Pear, Banana, Tigerbell, Mango, Wide Eyez ve Despicaple Me 2, Power Rangers, Cehennem Melekleri, Lego ve Mark Zuckerberg 'in köpeği Beast, Cand Crush gibi birçok çıkartma yer alıyor.

Photos
Comments
Order by: 
Per page: 
 
  • There are no comments yet
Facebook Comments
Disqus Comments
Rate
0 votes
Likes
Empty
Recommend
 
Sohbet odaları